ABB ACS880-01-035A-7
  • Manufacturer: ABB
  • Part Number: ACS880-01-035A-7
  • Category: Drives
  • description: ABB ACS880-01-035A-7 3AUA0000115101 LV AC industrial wall-mounted single drive, IEC: Pn 30 kW, 35 A, 690 V, UL: Pld 40 Hp, 41 A, 575 V. ACS880 single drives are wall-mounted and cabinet-built stand-alone drives for single motor applications in a compact and ready-to-use unit.