ABB ACS880-01-025A-3
Manufacturer: ABB
Part Number: ACS880-01-025A-3
Category: Drives
description: ABB ACS880-01-025A-3 3AUA0000107992 LV AC industrial wall-mounted single drive, IEC: Pn 11 kW, 25 A, 400 V (ACS880-01-025A-3). The ACS880-01 drives are customized to meet the particular needs of specific industries, such as oil and gas, mining, metals, chemicals, cement, power plants, material handling, pulp and paper, sawmills, marine, water and wastewater, food and beverage, and automotive.