ABB ACS880-01-017A-3
  • Manufacturer: ABB
  • Part Number: ACS880-01-017A-3
  • Category: Drives
  • description: ABB ACS880-01-017A-3 3AUA0000107991 LV AC industrial wall-mounted single drive, IEC: Pn 7.5 kW, 17 A, 400 V. ACS880 single drives are wall-mounted and cabinet-built stand-alone drives for single motor applications in a compact and ready-to-use unit.