ABB ACS580-07-0505A-4
  • Manufacturer: ABB
  • Part Number: ACS580-07-0505A-4
  • Category: Drives
  • description: ABB ACS580-07-0505A-4 3AXD50000041428 LV AC general purpose cabinet-built drive, IEC: Pn 250 kW, 505 A, 400 V, UL: Pld 400 Hp, 483 A, 480 V. ACS580 drives are wall-mounted, modules and cabinet-built drives with broad functionality , versatility you need with an easy to use, rugged and robust solution.