ABB ACS580-04-880A-4
Manufacturer: ABB
Part Number: ACS580-04-880A-4
Category: Drives
description: ABB ACS580-04-880A-4 3AUA0000170525 LV AC general purpose drive module, IEC: Pn 500 kW, 880 A, 400 V, UL: Pld 700 Hp, 807 A, 480 V. ACS580 general purpose drive can be used to control compressors, conveyors, mixers, pumps, centrifuges, fans and other variable and constant torque applications.