ABB ACS580-04-585A-4
  • Manufacturer: ABB
  • Part Number: ACS580-04-585A-4
  • Category: Drives
  • description: ABB ACS580-04-585A-4 3AUA0000170521 LV AC general purpose drive module, IEC: Pn 315 kW, 585 A, 400 V, UL: Pld 450 Hp, 573 A, 480 V. ACS580 drives are wall-mounted, modules and cabinet-built drives with broad functionality , versatility you need with an easy to use, rugged and robust solution.