ABB ACS580-01-490A-4+B056
  • Manufacturer: ABB
  • Part Number: ACS580-01-490A-4+B056
  • Category: Drives
  • description: ABB ACS580-01-490A-4+B056 3AXD50001154592 LV AC general purpose wall-mounted drive, IEC: Pn 250 kW, 490 A, 400 V, UL: Pld 300 Hp, 480 A, 480 V. ACS580 drives are wall-mounted, modules and cabinet-built drives with broad functionality , versatility you need with an easy to use, rugged and robust solution.