ABB ACS580-01-246A-4
  • Manufacturer: ABB
  • Part Number: ACS580-01-246A-4
  • Category: Drives
  • description: ABB ACS580-01-246A-4 3AUA0000080507 LV AC general purpose wall-mounted drive, IEC: Pn 132 kW, 246 A, 400 V. ACS580 drives are wall-mounted, modules and cabinet-built drives with broad functionality , versatility you need with an easy to use, rugged and robust solution.