ABB ACS580-01-073A-4
Manufacturer: ABB
Part Number: ACS580-01-073A-4
Category: Drives
description: ABB ACS580-01-073A-4 3AUA0000080499 LV AC general purpose wall-mounted drive, IEC: Pn 37 kW, 73 A, 400 V. ACS580 general purpose drive can be used to control compressors, conveyors, mixers, pumps, centrifuges, fans and other variable and constant torque applications.