ABB ACS580-01-062A-4+B056
  • Manufacturer: ABB
  • Part Number: ACS580-01-062A-4+B056
  • Category: Drives
  • description: ABB ACS580-01-062A-4+B056 3AUA0000083573 LV AC general purpose wall-mounted drive, IEC: Pn 30 kW, 62 A, 400 V. ACS580 general purpose drive can be used to control compressors, conveyors, mixers, pumps, centrifuges, fans and other variable and constant torque applications.